O MNIE

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Na Wydziale Psychologii UW ukończyłam także studia doktoranckie i w 2014 roku uzyskałam stopień doktora nauk społecznych w zakresie psychologii. Tematyka mojego doktoratu dotyczyła problematyki utraty rodzica w wyniku śmierci lub rozwodu w okresie dzieciństwa oraz konsekwencji tych doświadczeń dla dalszego funkcjonowania w dorosłości. Jestem autorką szeregu publikacji – rozdziałów monografii lub artykułów w czasopismach naukowych.  Prowadziłam zajęcia dydaktyczne dla studentów Wydziału Psychologii UW i nadal współpracuję z tą uczelnią prowadząc seminarium w ramach studiów podyplomowych.

W 2013 roku ukończyłam pięcioletnie szkolenie terapii psychodynamiczno-systemowej zorganizowane przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2021 roku odbyłam roczny kurs „Psychoanalityczna Praca z Parami” prowadzony przez Jarosława Serdakowskiego, prezesa Sekcji Psychoterapii Par i Rodzin PTPP. W 2022 uzyskałam certyfikat psychoterapeuty nr 964 Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w różnych placówkach oferujących pomoc psychologiczną.  W zawodzie pracuję od 2006 roku. Byłam psychologiem w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej, prowadziłam warsztaty dla dzieci i rodziców, terapię indywidualną młodzieży oraz terapię rodzinną. Odbyłam staże w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2013 roku jestem zatrudniona na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego szpitala MSW w Białymstoku. Od 2016 do 2018 roku współprowadziłam grupę ambulatoryjną w Centrum Zdrowia Psychicznego Leszczynowa.

Jak pracuję

W mojej pracy stosuję dwa podejścia: psychodynamiczne i systemowe. Objawy i trudności, których doświadcza Klient są przeze mnie rozumiane jako efekt działania nieświadomych konfliktów wewnętrznych. Wczesne doświadczenia w ważnych relacjach kształtują sposób w jaki funkcjonujemy w świecie i radzimy sobie z trudnościami, jak odbieramy siebie i innych ludzi oraz jak budujemy związki z bliskimi. Celem terapii jest odkrycie nieświadomych mechanizmów, które kierują emocjami i zachowaniami oraz wypracowanie nowych sposobów postrzegania świata i działania. W prowadzonej przeze mnie terapii istotna jest relacja jaką staram się nawiązać z Klientem. Oparta jest ona na zaufaniu i akceptacji, poszanowaniu dla indywidualności i niezależności osoby, z którą współpracuję. Prowadząc terapię par lub rodzin zwracam szczególną uwagę na to jak te osoby wzajemnie wpływają na siebie i komunikują się ze sobą oraz jak każda z nich widzi i rozumie problem, z którym się zgłosili. W przeciwieństwie do terapii indywidualnej, gdzie głównym obszarem badania jest świat wewnętrznych przeżyć pacjenta, w terapii par i rodzin bardzo istotne jest to co się dzieje między osobami, które uczestniczą w terapii.

Dbając o jakość mojej pracy pogłębiam swoją wiedzę i rozwijam umiejętności uczestnicząc w konferencjach i warsztatach. Ponadto swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.